Jak dotąd była mowa o tych funkcjach GPS-ów, które może i są nadprogramowymi udogodnieniami, ale jednak ściśle wiążą się z typowym zastosowaniem tych urządzeń. Tymczasem, aby nieco umilić klientom podróż, firmy wytwarzające nawigacje postanowiły je wyposażyć w dodatkowe funkcje multimedialne. To bardzo interesujące, bo raptem można zamienić GPS w odtwarzacz plików audio i wideo, co jest wyborną opcją w razie postoju. Gdy nie wystarczy nam tradycyjne samochodowe radio, będzie można posłuchać ulubionej muzyki wprost z pendrive’a lub MP3. Jeśli dzieciom się nudzi, będą mogły obejrzeć którąś z ulubionych bajek. Większość dostępnych nawigacji daje takie możliwości.

Które źródła danych nadają się do tego, by korzystać z nich w ramach obsługi GPS-a? Zwykle urządzenie jest wyposażone w wejście USB, do którego możemy podłączyć pamięć flash lub przenośną „empetrójkę”. System automatycznie wykrywa nośnik i pozwala odtwarzać nagrania w wysokiej jakości. To samo dotyczy filmów – zwykle możemy bez problemu uruchomić klipy w formatach MPEG4, WMV9 oraz H.264.

Nawigacje, o których mowa bez problemu posłużą nam również do przeglądania zdjęć zapisanych w formie popularnych plików graficznych, takich jak JPEG czy PNG. Wbudowany czytnik kart SD/SDHC poszerza natomiast pulę dostępnych nośników, co jest dużym plusem.

https://traffic.naviexpert.pl/remonty/radom/