Kierowcy bardzo chętnie sięgają po nowoczesne urządzenia umożliwiające im precyzyjne określanie położenia samochodu, a także wytyczanie trasy podczas podróży. Jest to najbardziej użyteczne z punktu widzenia kierowców mniej doświadczonych, a także tych, którzy w danej okolicy pojawiają się pierwszy raz. Ceny zestawów nawigacyjnych są coraz niższe – już za około 300 złotych można kupić całkiem przyzwoity sprzęt, który wzbogacimy o zestaw dowolnie dobranych map. Standardowo w pamięci preinstalowane są mapy Polski i Europy, a w razie potrzeby w internecie znajdziemy mnóstwo innych. Aktualnie da się jednak dostrzec trend poszerzania funkcjonalności akcesoriów elektronicznych o nowe elementy.

Wysokiej klasy nawigacja GPS potrafi kosztować ponad tysiąc złotych. Mamy wówczas do czynienia z inną jakością, lepszymi materiałami, z których wykonano produkt, a także sprawniejszym działaniem. Nie każdy użytkownik przywiązuje wagę do tych różnic, ale istnieje grono klientów o specjalnych wymaganiach i potrzebach. Niektóre funkcje dodatkowe są obecne także w budżetowych modelach, ale w droższych zostały lepiej dopracowane.

Zmiany jakie zaszły w nawigacjach GPS przypominają trochę te, które odnotowano w świecie telefonów komórkowych. Kiedyś wystarczyło, gdy można było za ich pomocą rozmawiać i wysyłać SMS-y. Dziś oczekiwania są większe.

Remonty Gorzów Wielkopolski sprawdź co Cię czeka na drodze