Producenci urządzeń GPS nie ustają w trudzie, aby zaoferować swoim klientom jak najwięcej użytecznych funkcji dodatkowych, które uczynią ich sprzęt jeszcze bardziej interesującym. Zupełnie nowy trop w tym zakresie odkryła niemiecka firma Blaupunkt, latami kojarzona głównie z akcesoriami audio. Za sprawą modelu nawigacji TravelPilot 500 kierowcy mogą wiedzieć jeszcze więcej o trasie i uzyskać znacznie dokładniejszy obraz jej przebiegu. Umożliwia to cyfrowa kamera zamontowana w urządzeniu. Jest ona skierowana na drogę i rejestruje jej rzeczywisty obraz niemal tak samo jak oko kierowcy. Na wyświetlaczu można śledzić komunikaty i oznaczenia nanoszone w czasie rzeczywistym na prawdziwy wizerunek pokonywanych ulic.

Oczywiście za produkt o tak zaawansowanych funkcjach trzeba dość dużo zapłacić, stąd minie zapewne trochę czasu, nim to cudo wejdzie do powszechnego użytku. Lada moment pojawią się propozycje innych firm, które będą korzystać z tego samego pomysłu. Z czasem moduł ten będzie udoskonalany, a pomysłów na innowacje na brakuje. Można na przykład sprzedawać nawigacje bez wbudowanej kamerki, ale dające możliwość podłączenia już istniejącej kamery samochodowej. Takie rejestratory montuje coraz więcej kierowców, więc potencjalny rynek zbytu jest.

Połączenie typowych funkcji nawigacji GPS z prawdziwym obrazem z kamery pozwala wprowadzić posługiwanie się tym drogowym przewodnikiem na zupełnie nowy poziom. A przecież pole do kolejnych zmian jest wciąż szerokie.

nawigacja na iphona https://traffic.naviexpert.pl/remonty/elk/