To normalne, że nawigacja GPS ma nas prowadzić od punktu A do punktu B, udzielając koniecznych w tym celu wskazówek. Może być jednak tak, że po drodze chcemy skorzystać z jakiejś usługi lub po prostu lepiej orientować się w okolicy, w której aktualnie przebywamy. Możliwości jest wiele, dlatego jedną z dodatkowych funkcji urządzeń GPS jest obsługa POI. Skrót ten pochodzi od angielskiego point of interests. Są to punkty, które są z rozmaitych względów warte uwagi. Typowe POI, z jakimi mają do czynienia kierowcy to stacje paliw, sklepy czy warsztaty samochodowe. W praktyce są to również kina, teatry oraz wiele innych placówek z różnych branż.

Dziś POI są głównie domeną nawigacji, bo tam ich zastosowanie jest najbardziej naturalne. Podstawowe dane odnośnie takiego interesującego punktu to jego długość oraz szerokość geograficzna. Ponadto pojawia się też nazwa, rodzaj, a czasami również krótki opis i ocena użytkowników. Tak skonstruowane są POI wyświetlane online w usłudze Google Maps, z której mogą swobodnie korzystać niezmotoryzowani. Dla lepszego zobrazowania, GPS-y pokazują przy każdym POI graficzną ikonę (oznaczającą punkt gastronomiczny, szpital czy hotel).

Większość map, które możemy wgrać do nawigacji zawiera zestaw najważniejszych punktów, ale bazę tę można uzupełniać. Niektóre serwisy internetowe zajmują się gromadzeniem i aktualizacją danych o POI z całego świata. Informacje zapisane w specjalnych formatach plików można pobrać i umieścić w pamięci urządzenia.

nawigacja w iphone https://traffic.naviexpert.pl/remonty/wroclaw/