Każda nawigacja operuje z reguły dedykowanymi zestawami map, dzięki którym urządzenie może być w jakikolwiek sposób użyteczne. Rzadko jednak mapy te są przygotowywane przez producenta. Istnieją specjalne firmy oraz instytuty zajmujące się tworzeniem map wykorzystywanych później w ogólnodostępnych GPS-ach. Od ich jakości i dokładności bardzo wiele zależy. Dlatego specjaliści przywiązują wagę do ich regularnej aktualizacji. Trzeba bowiem pamiętać, że remonty dróg i wszelkie modernizacje infrastruktury mogą sprawić, że dotychczas uczęszczane trasy zostaną zlikwidowane lub czasowo wyłączone z ruchu. Jeśli zainstalowana na naszym sprzęcie mapa nie uwzględnia tego faktu, w czasie podróży może nas spotkać przykra niespodzianka.

Wiele map można pobrać z sieci całkowicie bezpłatnie, jednakże nie zawsze są one zgodne z urządzeniami GPS konkretnych marek. Jeśli to możliwe, ściągajmy pliki dostępne na stronach producentów, bo mamy wówczas gwarancję, że wszystko zadziała poprawnie. Mniej uznane marki nie gwarantują jednakże, że ich zasoby są w pełni aktualne. To jeszcze jeden argument na rzecz inwestycji w nieco droższą nawigację.

Silną pozycję wśród konsumentów na świecie, w tym nad Wisłą, wyrobiła sobie przywołana nieco wcześniej firma Garmin. Cechuje ją – oprócz dobrej jakości urządzeń – znakomita kartografia. Mapy dostarcza na bieżąco NAVTEQ – jeden ze światowych liderów w tym zakresie. Dzięki niemu świetnie sprawują się dodatkowe funkcje, jak choćby RealDirections.

nawigacja android https://traffic.naviexpert.pl/remonty/legionowo/

One thought on “Mapa mapie nierówna

  1. W Top Gear był wątek, gdy w Gruzji, prowadzący mieli przy pomocy nawigacji trafić do wybranego obiektu, każdy jechał inną drogą ;D

Comments are closed.