Kiedy poruszamy się po zatłoczonych drogach w dużych miastach, normą jest, że trochę czasu spędzamy stojąc w korkach. Chwilami takie „trochę” może trwać wiele minut, co jest fatalną okolicznością, gdy spieszymy się do pracy lub odebrać dziecko ze szkoły. Jako kierowcy widzimy jedynie te korki, które są w zasięgu naszego wzroku i nie jesteśmy w stanie ocenić, jak sprawy mają się gdzie indziej. Zaawansowane nawigacje wyposażono w dodatkową funkcję traffic live, dzięki której możemy być na bieżąco informowani jak wygląda sytuacja na innych trasach. Mikrokomputer automatycznie interpretuje komunikaty i doradza nam, gdzie się udać, aby dotrzeć na miejsce szybciej.

Dane pozyskiwane przez GPS mogą pochodzić z różnych źródeł, ale opierają się głównie na informacjach z cyfrowego radia. Technologia ta jest w tej chwili dostępna w większości dużych miast. Na wyświetlaczu znajdują się graficzne wykresy obrazujące stan ruchu na drodze, natomiast moduł głosowy udziela nam konkretnych wskazówek. Dzięki temu kierowca może cały czas reagować i ma większą szansę na to, aby przed korkami uciec.

Jeśli nie chcemy czekać aż system wygeneruje podpowiedź automatycznie, możemy sami ją wywołać poprzez polecenie głosowe. Po chwili GPS odpowie nam i wskaże alternatywną trasę o korzystniejszych parametrach.

https://traffic.naviexpert.pl/remonty/olsztyn/ https://www.naviexpert.pl/t-mobile