Użytkowanie wszystkich sprzętów wyposażonych w ekran lub wyświetlacz wiąże się z podobnymi problemami oraz zapotrzebowaniem. Większość z nas woli, gdy to, co widzimy jest większe – stąd ogromnym uznaniem cieszą się telefony ze sporymi wyświetlaczami, a także duże telewizory LCD, dające namiastkę pobytu w sali kinowej. Z tabletami i laptopami sprawy mają się podobnie. Bez czytelnego ekranu nie można sobie też wyobrazić nawigacji GPS. Tańsze modele, bazujące na podzespołach z niższych półek, mogą niedostatecznie zaspokajać nasze potrzeby w zakresie precyzji wyświetlania map oraz napisów. Dlatego inżynierowie postanowili powiększyć ekrany bez wyraźnego zwiększania gabarytów sprzętu.

Jeśli chodzi o rozmiary takich ekranów, wahają się one zazwyczaj od 4,3 do aż 7 cali. Ta druga wartość to już przekątna standardowego tabletu, więc o dokładność obrazu absolutnie nie musimy się martwić. Dodatkowo matryce podświetla się diodami LED, dzięki którym nawet nocą wszystko widać dokładnie. Wystarczy jedno spojrzenie, aby ogarnąć wszystkie istotne komunikaty z GPS-a – o każdej porze.

Bardzo ważna jest także prosta, intuicyjna obsługa. Im mniej przycisków znajdzie się na urządzeniu, tym lepiej. Muszą być także oznaczone w taki sposób, aby nie trzeba było snuć domysłów, do czego służą. Warto przed zakupem zwrócić na to uwagę.

https://traffic.naviexpert.pl/remonty/bydgoszcz/