Kierowca, który dysponuje długoletnim doświadczeniem raczej nie daje się zaskoczyć, choć sytuacje niespodziewane mogą spotkać na drodze każdego. Zarówno ci świetnie obeznani w jeździe, jak i ci, którzy dopiero się wdrażają chcą, aby nawigacja pomagała im maksymalnie. Oczywiście nie należy polegać na niej całkowicie, bo jak każde urządzenie techniczne może odmówić posłuszeństwa. Wówczas należy ograniczyć się do własnej wiedzy i umiejętności, więc te trzeba utrzymywać na przyzwoitym poziomie. Zakładając jednak, że GPS to dla kierowców użyteczny gadżet, warto napisać kilka słów o stosunkowo nowej, dodatkowej funkcji.

W nawigacjach najnowszej generacji zainstalowano bardzo ciekawy moduł – aktywnego asystenta pasa ruchu. Asystent pojawiał się już wcześniej, ale dopiero od niedawna oferuje kierowcy znacznie więcej możliwości. Dotąd byliśmy przyzwyczajeni, że GPS pokazuje jedynie graficzne odwzorowanie ulic typowe dla wyglądu tradycyjnych map. Nowy asystent przedstawia rzeczywiste fotografie konkretnych skrzyżowań, dzięki czemu trudniej o pomyłkę. Widząc problematyczne miejsce możemy się lepiej przygotować.

Dodatkowym walorem nowej funkcji są znane nam już komunikaty głosowe. Asystent podpowie, jaki manewr możemy wykonać, aby znaleźć się na pożądanym pasie ruchu. Z takim doradcą żaden zakręt ani zjazd nie będzie straszny.

iphone nawigacja https://traffic.naviexpert.pl/remonty/rzeszow/